Zubné implantáty môžu byť riešením nielen pre ľudí, ktorým chýba celý chrup. Zubný implantát je ideálnym riešením aj pre tých, ktorí potrebujú nový zub, nakoľko im ten pôvodný chýba. Alternatívou ku implantátom sú aj zubné protézy, resp. zubné náhrady. Tie už dávno nie sú len záležitosťou tých skôr narodených. Zubná náhrada totiž dokáže plnohodnotne plniť estetickú aj funkčnú náhradu vašich zubov. Všetky implantáty aj zubné náhrady navyše vyzerajú veľmi prirodzene a vaše nové zuby si určite nikto ani nevšimne.
Základom všetkých zubných implantátov je malý čap vyhotovený zo špeciálneho titánu. Po jeho zavedení skúseným chirurgom – implantológom „vrastie“ do kostných tkanív čeľustí a vytvorí tak pevný „nový zubný koreň“.
Toto spoľahlivé riešenie je overené viac ako štyridsať ročnou praxou. Dentálne implantáty nie sú v zubnej starostlivosti žiadnou novinkou. V skutočnosti sa zubné implantáty ako náhrada jedného či viacerých zubov v hornej či dolnej čeľusti používajú od polovice šesťdesiatych rokov.
Chýbajúci zub dokáže spôsobiť nielen estetický problém, môže ovplyvniť aj jeho funkčnosť. V ústnej dutine dôsledkom vzniknutej medzery môže dôjsť k nechceným zmenám:
- Zuby sa začnú posúvať
- Úbytok kostnej hmoty (atrofia)
- Deformácia čeľuste, horšia artikulácia
Čo je zubný implantát?
V prípade, že ste prišli o celý zub, a teda aj o jeho koreň, je pre vás implantát to najlepšie riešenie. Implantáty zubov totiž vyzerajú ako malé skrutky, ktoré sa len jednoducho nasadia do spodnej alebo dolnej čeľuste. Sú vyrobené z titánu a sú fixované o kosť, vďaka čomu poskytnú stabilnú základňu pre nový zub, resp. korunku, alebo pre viac náhradných zubov naraz, ktorý nazývame zubný mostík. Sú identické zubnému koreňu.
Pre ľudské telo je tento špeciálny, bioinertný kov prijateľný a zároveň je klinickými štúdiami overená jeho vynikajúca integrácia do kostného tkaniva. Na základe mnohých rokov intenzívneho výskumu bol vyvinutý unikátny systém zubných implantátov, ktorý zaisťuje bezpečné ukotvenie nového prirodzene vyzerajúceho zuba.
Na rozdiel od zubnej náhrady sú implantáty ukotvené natrvalo a nie je potrebné ich vyberať (avšak môžete to urobiť v prípade, že potrebujete zub opraviť).
Implantáty pritom nie sú výlučne záležitosťou staršej generácie. Umelé zuby v mladom vekuuž nie sú ničím výnimočným. Ich výhodou je aj ich životnosť, zubné implatáty totiž vydržia bez poškodenia a niekoľko desiatok rokov.
Dokonalý výsledok by mal byť takmer neviditeľný, resp. nerozpoznateľný od pôvodného zdravého zuba. Koniec koncov, estetika nie je len to, čo je vidieť. Vyžaduje si to dokonale sediacu korunku a dobrú ďasnovú estetiku, ako i hranicu prechodu mäkkých častí na korunku, bez rizika tvorby pigmentácie a atrofie parodontu.
Mikrozávity MicroThread ™ v oblasti krčku implantátu zaručujú pri zaťažení udržanie rovnakej úrovne kostnej hmoty, ako v čase implantácie. Mikrozávity udržujú kosť v okolí krčku implantátu zdravú a silnú, optimalizujú rozloženie tlakov a zaisťujú trojnásobnú funkčnú nosnosť.
Žijeme v dobe, kde si kúpou na splátky riešime svoje bývanie, autá, nábytok a podobné potrebné či nepotrebné veci. Najdôležitejšou súčasťou nášho života je však naše zdravie a našej rodiny, na ktorom by sme nemali šetriť.
Často sa nás naši klienti pýtajú na cenu kvalitného implantátu, mostíka alebo korunky. Všetci sa asi zhodneme, že kvalitný stomatologický zákrok nie je lacný.
Preto sme sa rozhodli, že našim klientom budeme ponúkať tie najkvalitnejšie materiály a nie lacnejšie alternatívy, s možnosťou platby na splátky bez navýšenia a bez poplatkov.
Veríme, že touto cestou dokážeme pomôcť viacerým klientom, ktorí svoj zákrok odkladajú alebo chcú zvoliť lacnejšiu, menej kvalitnú alternatívu.
Jedinečný Conical Seal Design ™ eliminuje mikro pohyby implantátových nadstavieb a zabraňuje tým prieniku baktérií do tkanív v okolí spojenia implantátu a nadstavby. V porovnaní s vertikálnym prenosom žuvacích síl implantátov s plochým dizajnom krčku alebo kónickým spojom nad úrovňou kosti prenáša Conical Seal Design ™ žuvacie sily do nižších úrovní alveolárnej kosti v okolia implantátov tým znižuje jej riziko resorpcie.
Fluoridom ošetrený a impregnovaný povrch nazývaný OsseoSpeed ™, podľa vedecky dobre zdokumentovaných údajov stimuluje rýchle hojenie kosti. A výsledok? Viac kosti, rýchlejší osseointegracia a lepší estetický vzhľad na celý život pre všetkých pacientov s dentálnymi implantátmi.
Zubný implantát – POSTUP:
Postup pri aplikovaní zubného implantátu nie je vôbec zložitý, výnimkou môže byť situácia, keď má pacient nedostatok kosti a nie je možné robiť kostné nadstavby. Pre lepšiu predstavivosť Vám ho zhrnieme do niekoľkých bodov:
1. Vstupné / úvodné vyšetrenie
Pacientovi počas vstupného vyšetrenia, ktoré pozostáva aj z panoramatického RTG a CT snímku určíme kvalitu kosti pod chýbajúcim zubom a predstavíme mu časový plán úkonu.
2. Dentálna hygiena
Druhým krokom je dentálna hygiena, kde je následne chrup pacienta zbavený zubného plaku a kameňa pomocou ultrazvuku a tiež aj mechanickým dočistením..
3. Chirurgická implantácia
V treťom kroku zavedie chirurg implantát do kosti v čeľusti. Tento úkon nie je nijako zvlášť bolestivý a zväčša sa vykonáva v lokálnej anestézii ( v prípade väčšieho množstva zubných implantátov je však možná aj celková narkóza).
4. Strava a kľudový režim
Pacientovi odporúčame po zákroku nasledujúce dva až tri dni kľudový režim, počas ktorého pomaly ustúpi opuch (pri menších zákrokoch sa opuch nemusí objaviť vôbec). Stravovanie by malo byť v nasledujúcich dňoch prispôsobené zdravotnému stavu pacienta, odporúčajú sa konzumovať najmä kašovité jedlá.
5. Vyberanie štichov
Približne sedem dní od zákroku prichádza pacient na kontrolu, počas ktorej mu vyberieme stehy.
6. Hojenie
Toto obdobie trvá zhruba 6 týždňov. Počas tohto obdobia môže byť pacientovi chýbajúci zub nahradený (dočasná korunka na zub, zubný mostík či vyberateľná zubná náhrada).
7. Odoberanie odtlačkov
Po tomto období pacient opäť navštívi našu zubnú ambulanciu, kde mu starostlivo skontrolujeme hojenie rany pomocou RTG snímku. V prípade, že toto vyšetrenie prebehne v poriadku, pristúpime k odberu odtlačkov čeľustí, na základe ktorých následne vyrobíme aj konečné zubné korunky.
8. Osadenie implantátu
Približne týždeň po odobratí odtlačkov, ktoré zhotoví zubný technik, sa finálna korunka naskrutkuje.