Preventívna prehliadka

Preventívne prehliadky u zubára sú pomerne banálnym úkonom, ktorý vám neraz ušetrí nielen peniaze, ale aj bolesť. Zubná preventívna prehliadka totiž umožňuje predchádzať bolestivým problémom a rôznym poškodeniam tým, že ich odhalia v ich počiatočnom štádiu. Správne čistenie zubov v kombinácii s dentálnou hygienou a preventívkou sa postarajú o  zdravé zuby a ďasná.

 

Ako často absolvovať zubnú prehliadku

Zubná prehliadka v ambulancii stomatológa nie je nič, čoho by ste sa mali obávať. Zubár ju odporúča absolvovať dospelým pacientom aspoň raz ročne, záleží však od stavu konkrétneho chrupu. V prípade, že pacienta trápia viaceré problémy, preventívka u zubára by mala byť absolvovaná každého pol roka. Preventívna zubná prehliadka aspoň dvakrát ročne sa odporúča aj tehotným ženám ( na začiatku, a potom na konci gravidity) a v rovnakom režime by mali fungovať aj deti a dorast.

 

Čo obsahuje preventívna prehliadka u zubára

Bez pravidelnej kontroly budete len ťažko s istotou vedieť, v akom stave je Váš chrup. Problémy sa totiž pokojne môžu na seba nabaľovať a vy o nich nemusíte ani len tušiť. Problémy so zubami totiž vznikajú postupne, a práve vďaka pravidelným prehliadkam, môže stomatológ Vaše ťažkosti odhaliť skôr, ako vás niečo začne bolieť. V rámci preventívnej prehliadky Vás čaká:

  • vyšetríme stav vášho chrupu, slizníc, mäkkých tkanív čeľustí a ústnej dutiny,
  • kontrola zubných náhrad,
  • odstránenie zubného povlaku a zubného kameňa
  • ošetrenie zubného kazu