Trápia vás odhalené zubné krčky? Máme pre vás riešenie

Obnažené krčky zubov nie sú v dnešnej dobe pomerne častým javom. Ide o problém ústnej dutiny, ktorý spôsobuje nielen citlivosť kazy, ale aj uvoľňovanie a dokonca až stratu zubov. A keďže toto ochorenie často nesprevádza žiadna akútna bolesť, spôsobiť vám môže naozaj veľmi vážne nepríjemnosti. V nasledujúcom článku vám poradíme, čo pomáha na odhalené zubné krčky a aká je ich liečba.
Citlivé krčky zubu


Za odhalenými krčkami stojí starý známy strašiak – porodontitída, a teda o veľmi vážne chronické zápalové ochorenie parodontu. To postupne začne napádať nielen zuby, ale aj ďasná a postupne preniká hlbšie do tkaniva až môže viesť k postupnej strate nielen kosti, k ustúpeniu ďasien či k spomínaným odhaleným krčkom.

V prípade, že ste na sebe tento jav na svojich ďasnách už spozorovali, je potrebné rýchlo začať konať. Vedzte však, že to bude beh na dlhú trať, avšak absolvovať sa musí. Pripravili sme pre vás niekoľko rád a tipov, ako si poradiť s touto nepríjemnosťou.


Ako sa starať o odhalené zubné krčky

Ak ste vo svojich ústach spozorovali obnažené krčky, je potrebné urýchlene začať konať. Prvým krokom ku zdravým ďasnám je správna technika pri čistení zubov. Zuby by ste si mali čistiť krúživými pohybmi a rozhodne by ste nemali moc tlačiť. Kefka by mala mať správnu tvrdosť. Tu treba pripomenúť, že každý človek je jedinečný, a preto potrebuje aj inak tvrdú kefku. Ak si neviete rady, určite sa poraďte sa so svojim stomatológom. Vo všeobecnosti sa však odporúčajú skôr mäkšie kefky, ktoré tak neničia zubný povrch. Pozor by ste si mali dať aj pri výbere zubnej pasty. Zubná pasta na odhalené krčky je pre vás to pravé.

Odporúča sa tiež používať zubnú niť a medzizubnú kefku, vďaka ktorej sa dostanete aj na miesta, kam sa zubná kefka nedostane. No a samozrejme na rade je aj dentálna hygiena. Absolvovať by ste ju mali aspoň dvakrát ročne.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

» Prečítajte si tiež: Krvácanie ďasien neignorujte. Môžete prísť o všetky zuby.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….Odhalené zubné krčky – liečba

V súčasnosti existuje hneď niekoľko spôsobov, ktoré vám vedia s týmto problémom pomôcť.

Odstránenie zubného kameňa pomocou lasera
Najlepšou alternatívou, je tak, ako býva zvykom, prevencia. A ako predídete parodontitíde a s tým spojeným odhaľovaním zubných krčkov čo najefektívnejšie? No predsa vďaka odstráneniu zubného kameňa laserovou technikou. Laser navyše odstráni nielen zubný kameň, ale aj baktérie.

Frenulektómia
Zabrániť ústupu ďasien môžete aj vďaka chirurgickému zákroku, ktorý je nazývaný aj frenulektómia.

Doplnenie tkaniva
Pýtate sa, ako vyplniť odhalené zubné krčky? Vedzte, že moderná stomatológia toho v dnešnej dobe dokáže naozaj veľa. Pacientom dokážeme pomôcť aj v prípade, že parodontitída zasiahla kostné tkanivo. K zvyšnému tkanivu naši odborníci doplnia náhradný kostný materiál, ktorý udrží váš zub na mieste.

Zubný implantát
V horšom prípade vedú odhalené krčky zubov až ku ich strate. Ak človek dôsledkom parodontitídy príde o jeden alebo viac zubov, možností je tiež hneď niekoľko. Jednou z nich je práve zubný implantát.…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

» Prečítajte si tiež: Ako zmierniť bolesť zuba počas karantény.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Zdieľať: